Śmierć wielkiej wokalistki, Kory, wstrząsnęła polskim światem muzycznym – zaczęto wspominać Artystkę i przywoływać jej utwory, które wybrzmiały na nowo i nabrały nowych znaczeń. Pomogło to ukoić szczerą tęsknotę, która wzbudziła się w sercach fanów. Dzięki tym powrotom do kultowej muzyki wspomnienia o wielkiej Artystce nie straciły barw.

Damian Ukeje postanowił dotknąć tych utworów jeszcze raz, w hołdzie wielkiej Artystce, ale też aby jej muzyka nadal żyła. Muzyka jest po to, by ją grać, piosenki po to, by je śpiewać – podczas koncertu Damian Ukeje zagra więc akustycznie najpopularniejsze utwory grupy Maanam jak również doda kilka swoich. Jednak wieczór zdecydowanie będzie należał do legendarnej, rockowej grupy wraz z wielką Wokalistką, Korą.

Koncert będzie swoistym hołdem dla zespołu, ale również próbą ponownego odkrycia tej muzyki, skupienia się na niej jako sztuce, a nie tylko legendzie.
——–
INFO
Damian Ukeje to kompozytor, autor tekstów oraz wokalista. W 2011 roku wziął udział w pierwszej edycji programu „The Voice of Poland”. Wykonanie autorskiego utworu „Nie mamy nic” dało mu zwycięstwo i tytuł pierwszego Najlepszego głosu w Polsce. Dwa lata po tym sukcesie, 5 lutego 2013 roku, ukazała się debiutancka płyta Damiana pod tytułem „Ukeje”, którą promowały single „Bezkrólewie”, „Zanim Odejdę”, „Moja Mała Ameryka” oraz „Nie Moja Krew”. Rok później artysta był nominowany do nagrody Fryderyk w kategorii Debiut roku. Druga płyta „ỤZỌ” została wydana 30 września 2016 roku. Pochodzą z niej bardzo dobrze przyjęte single „Film”, „Niedźwiedź”, „Stan Nieważkości”, czy „Od Połowy” zaśpiewany wspólnie z Sarsą. Dziś Damian Ukeje powraca z utworami Maanam i królowej Kory jako muzyczny hołd dla tej niezapomnianej Artystki
——-
️ data: 24 lutego 2019 /niedziela/
️ godzina: 20:00
️ miejsce: Siedlecki Browar Restauracyjny Brofaktura

 bilety w sprzedaży od 05.02.2019: 30 zł ️ do nabycia w restauracji bądź ️ przez Internet ️ po wcześniejszym kontakcie mailowym na adres: biuro@brofaktura.pl

️ rezerwacje miejsc od 03.02.2019: 25 633 63 33

BROFAKTURA - koncert Damiana Ukeje - plakat

Loading